W sześciu na siedem obserwowanych miastach ceny obniżyły swoje średnie wartości w porównaniu do notowania sprzed miesiąca. Problemem utrudniającym ten kierunek działania jest nie tylko stan techniczny ale także niejasny stan prawny tych nieruchomości. Przypadków takich w stosunku do ogólnej liczby dworów w Polsce było bardzo niewiele, ocenia się ich liczbę na trzydzieści. Mimo że żaden z wymienionych dworów nie jest związany z działalnością rolniczą – a trzeba powiedzieć że po reformie rolnej z 1945 roku nie ostał się w Polsce ani jeden kompletny kompleks dworski stanowiący wraz z ziemią gospodarstwo rolne – to ich właściciele starają się pielęgnować tradycje związane z ziemiańskim stylem życia. W tym tkwi siła i atrakcyjność nieruchomości zabytkowej stanowi ona punkt wyjścia dla całego łańcucha skojarzeń które wywołuje u odbiorcy.

Warszawa również w tym przypadku odbiega od reszty miast – średnia cena najmu 3-pokojowego mieszkania w stolicy wynosi obecnie 3170 zł. W Warszawie, Krakowie czy Wrocławiu) cechuje się dużą rozpiętością cenową i w dużej mierze obejmuje mieszkania podwyższonym standardzie lub przestronne, przedwojenne lokale położone np. w zabytkowych kamienicach, czyli nieruchomości przeważnie droższe od przeciętnych mieszkań w blokach z wielkiej płyty. W stolicy zresztą rozpiętość cenową za lokale 4-pokojowe widać najwyraźniej – takie nieruchomości wynająć już za nieco ponad 2000 zł, ale również za kwoty nawet pięciokrotnie wyższe. Przyszedł czas na umawianie się z właścicielami lub pośrednikami nieruchomości i obejrzenie wybranych mieszkań.

Z tego względu Polska Federacja Rynku Nieruchomości chce opatentować nazwy Broker i Agent Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości. Wsparcie na ocieplenie domów i mieszkań koszt termomodernizacji nie jest mały, ale remonty tego typu są w Polsce finansowo wspierane przez państwo. Inwestycje w ciepłe domy i mieszkania stają się w Polsce coraz bardziej popularne. Szczegółowe informacje na temat stanu termoizolacyjności budynków w Polsce i UE dostępne są również na stronie W kolejnej informacji, inspirowanej raportem „Termolokata – inwestycja w ciepły dom”, przedstawimy termomodernizację „od kuchni”, na przykładzie wybranego domu jednorodzinnego, tzw. Rynek kształtowany był decyzjami Rady Polityki Pieniężnej.

W pierwszym kwartale 2014 roku w sektorze nieruchomości komercyjnych odnotowano znaczący wzrost inwestycji – wskaźnik wzrósł 40% w porównaniu do tego samego okresu w roku 2013. Inwestorzy skierowali swoją uwagę również na rynek powierzchni przemysłowych i magazynowych i szacuje się, że ich zainteresowanie będzie się utrzymywać w roku 2014. Stopy kapitalizacji dla najlepszych nieruchomości biurowych, handlowych i przemysłowych wynoszą odpowiednio six,00%, 5,90% oraz 7,25%. Europejski Barometr Inwestycyjny Rynku Nieruchomości EY przedstawia opinię inwestorów na temat stanu europejskiego rynku nieruchomości i perspektywy dla tego sektora na najbliższy rok. Badanie przeprowadzono jesienią 2013 roku wśród ponad 500 inwestorów działających na rynku nieruchomości w 15-tu krajach: Austrii, Belgii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Luksemburga, Niemiec, Polski, Rosji, Szwajcarii, Szwecji, Turcji, Ukrainy, Wielkiej Brytanii i Włoch.