Przestrzeganie zasad dotyczących przeglądu kotła i jego konserwacji zwiększa bezpieczeństwo, komfort i ekonomiczność eksploatacji urządzenia.

2df518b74ec4b748_620x0_rozmiar-niestandardowy

Należy pamiętać, że dla prawidłowej pracy nie wystarczy sam przegląd techniczny, czyli ocena stanu technicznego, w jakim znajduje się urządzenie. Niezmiernie ważne jest by kocioł grzewczy był odpowiednie wyczyszczony, by miał wymienione filtry i uszczelki.  Często wymagana jest wymiana dyszy olejowej, wymiana filtra oleju czy wymiana wkładki filtra wodnego (jeśli jest zainstalowany).

Jak często serwisować kocioł?

Generalna zasada, jeśli chodzi o serwisowanie, to przestrzegać wskazówek producenta, jaka została zawarta w instrukcji obsługi oraz przepisów Prawa budowlanego. Wszyscy producenci kotłów olejowych i gazowych zalecają przeprowadzanie corocznej kontroli i konserwacji. Najpraktyczniej jest zamówić usługę serwisową poza sezonem grzewczym, w miesiącach letnich. Nie należy zwlekać z tym do października czy listopada ze względu na to, że jest to bardzo „gorący” okres dla firm zajmujących się tego typu zleceniami. No i oczywiście koszty rosną wprost proporcjonalnie do startu okresu grzewczego.

Kto powinien serwisować urządzenia grzewcze?

Przeglądu kotła powinien dokonywać specjalistyczny zakład posiadający odpowiednie uprawnienia, najlepiej autoryzowany serwis producenta. Jeśli zdecydujemy się na zawarcie umowy serwisowej, często można liczyć na przedłużenie gwarancji lub też rabaty w razie przeglądów pogwarancyjnych. Dobrze jest sprawdzić przy zakupie kotła, jakie możliwości dają zakłady serwisujące.

Korzyści

Robiąc regularne przeglądy kotłów nie narażamy się na ogromne straty finansowe  przez naprawę kotłów ponieważ jest on zawsze czysty i udrożony ze śmieci. Ponadto, zmniejszamy rachunki za gaz ponieważ kocioł nie przegrzewa się i nie działa na 101% swojej wydajności.

Można powiedzieć, że najlepiej zadzwonić po specjalistów, którzy są wykwalifikowani w tej dziedzinie, ale z odpowiednimi narzędziami jesteśmy sami to w stanie wykonać.

http://masterforce.pl/