Powierzenie sprzedaży agencji nieruchomości + działania na własną rękę (pośredni zakres czasowy – to Ty decydujesz, ile czasu możesz/ chcesz poświęcić na działania zmierzające do sprzedaży nieruchomości). Stowarzyszenie realizuje założone cele poprzez: propagowanie nowych technologii w budownictwie mających wpływ na warunki eksploatacji nieruchomości i organizowanie różnych kind szkoleń podnoszących kwalifikację zawodową, opiniowanie aktów prawnych i kształtowanie opinii rynku nieruchomości poprzez jego analizowanie i monitorowanie oraz prowadzenie praktyk zawodowych dla osób ubiegających się licencje państwowe w zawodach pośrednika w obrocie nieruchomościami, zarządcy nieruchomości, rzeczoznawcy majątkowego. Rzeczą oczywistą jest, że kupno czy też wynajem mieszkania lub domu, jest dla każdego człowieka ważną życiową kwestią, dlatego też agent nieruchomości powinien zapewnić takiej osobie rzetelną obsługę, wykorzystując wszelkie swoje zasoby wiedzy, doświadczenia oraz znajomości specyfiki branży nieruchomościowej. Poszerzył on niesamowicie zakres rynku nieruchomości oraz wyznaczył nowe jego granice, a właściwie ich brak.

Po pierwsze, w Polsce oficjalnie wynajmują mieszkania tylko ci, którzy wybudowali/nabyli je by skorzystać z ulgi w podatku PIT. Rynek nieruchomości mieszkalnych ma w Polsce świetne perspektywy, tylko analitycy przykładają do niego zagraniczną sztampę i plotą nim bzdury. Na rynku nieruchomości w Polsce, podobnie jak w innych krajach postsowieckich, jest wielka luka podażowa.

Warszawski rynek będzie funkcjonował na lekko zwolnionych obrotach, ale jest stabilny – takimi słowami zapewnił kondycji polskich nieruchomości komercyjnych Bartosz Mierzwiak z Jones Lang La Salle podczas konferencji „Biurowce w Polsce 2008”. Spotkanie przedstawicieli deweloperów, bankowców oraz pośredników i agentów nieruchomości odbyło się 28 października br. w hotelu Marriott. Dotychczasowa hossa na rynku nieruchomości biurowych opierała się głównie na wysokim popycie oraz wysokich stawkach za wynajem. Rynek stolicy na tle całej Polski charakteryzuje się wysokimi czynszami, ograniczoną ilością zachęt dla najemców, a przede wszystkim bardzo ograniczoną ilością dostępnej powierzchni biurowej.

W Polsce dany rejestr publiczny zawierający stan prawny nieruchomości jest regulowany przez ustawę księgach wieczystych i hipotece, pochodzącą z dnia 6 lipca 1982 roku (Dz. Oferta nieruchomości w mieście jest spora – dopasuj coś do swoich możliwości i oczekiwań. Jeśli znasz Bydgoszcz i z różnych względów planujesz zostać w tym mieście na dłużej, zapoznaj się z ofertą lokalnych nieruchomości. Jeśli ktoś znajduje w Bydgoszczy pracę, to interesują go inne nieruchomości. Jeśli uda się im pomyślnie przejść maturę, mogą zdecydować się na studia w Bydgoszczy a wtedy jeszcze przed jesienią będą przeglądać liczne oferty nieruchomości. Nieruchomości w mazowieckim pomału zaczynają wychodzić z impasu po okresie zastoju. Nowe placówki medyczne nie są realizowane w Polsce zbyt często.